Přejít na menu Přejít na obsah


Chráníme přírodu


12.06.2014

Poptávka po ojetých automobilech s alternativním pohonem stále na vzestupu

Ze statistik prodejů AAA AUTO vyplývá, že zájem o vozy s alternativním pohonem neustále roste. Za první čtyři měsíce roku 2014 bylo ve srovnání s předešlým rokem prodáno o 21 % automobilů s alternativním pohonem více. Největší podíl tvořily s 86 % vozy poháněné LPG.

AAA AUTO zaznamenalo v prvních čtyřech měsících roku 2014 meziroční nárůst 21 % v prodejnosti automobilů s alternativním pohonem. Nejžádanějšími vozy jsou dlouhodobě automobily poháněné LPG, za sledované období bylo prodáno již 420 kusů. Počet vozů na CNG a automobilů s hybridním pohonem, které našly od ledna do dubna 2014 nového majitele, se dokonce vyrovnal celkovým prodejům za rok 2013.

„Rostoucí zájem o automobily s pohonem na LPG pozorujeme již několik let. U pohonu na CNG je zájem prozatím výrazně menší, nicméně i u těchto vozů se prodejnost neustále zvyšuje,“ komentuje statistiky generální ředitelka AAA AUTO Karolína Topolová a doplňuje: „Jsme jedničkou na trhu LPG vozů. V nabídce máme trvale až 140 automobilů s tímto typem pohonu, přičemž nabídka modelů je opravdu široká, od levných Felicií po luxusní SUV,  jako je například Hummer, BMW X5 nebo Dodge Durango.“

Spolehlivostí odpovídají vozy s alternativními pohony automobilům spalujícím naftu nebo benzín. U vozidel na LPG záleží na kvalitě provedené montáže. „Pokud instalovaný systém odpovídá svými parametry a provedením danému automobilu, nebývají s ním problémy. Do vybraných vozů si LPG necháváme pro zvýšení prodejnosti sami namontovat a montáž LPG umíme zákazníkům na přání zprostředkovat.“ doplňuje Karolína Topolová.

Také poptávka po hybridech zaznamenává postupný růst. Zavedenými hybridy na trhu ojetých aut jsou modely značek Lexus, Toyota a Honda, a postupně na tento trh pronikají vozy se systémem HYbrid4 používaným v automobilech Peugeot a Citroen. Novinkou mezi elektromobily je Tesla Model S.

 

Zdroj: AAA AUTOStručně:

  • Pravda o přírodě je silnější a obhájí se sama.
    Albert Einstein
  • Vše, co je podle přírody, je hodno úcty.
    Cicero
  • Přírodě se nedá poručit jinak, než tím, že se jí podřídíme.
    Francis Bacon